Malatya Yöresel PazarıMalatya Sıkma Tarhanası 1 Kg | Yeni Yapım Taze ve İade Garantili  Ürün
Malatya Yöresel PazarıMalatya Sıkma Tarhanası 1 Kg | Yeni Yapım Taze ve İade Garantili  Ürün
Malatya Yöresel PazarıMalatya Sıkma Tarhanası 1 Kg | Yeni Yapım Taze ve İade Garantili  Ürün

Malatya Sıkma Tarhanası 1 Kg | Yeni Yapım Taze ve İade Garantili Ürün

5,00
Fiyat : ₺49,90(KDV Dahil)

Malatya Sıkma Tarhanası  dövme tabir edilen malatya bulguru, yoğurt ve özel malzemeler ile harmanlanıp güneşte kurutularak yapılan oldukça zahmetli bir üründür. Ürünümüz taze yapım olmakla birlikte %100 lezzet garantilidir. Bu kapsamda beğenmediğiniz tüm ürünleri iade alıp paranızı gei ödeme garantisi veriyoruz.

Malatya’nın yerli üreticilerinin ellerinden çıkıp sofranıza sağlık dağıtmaya gelen Malatya sıkma tarhanası, içerisindeki özel malzemelerinden üretim şeklinde kadar her aşamasında emek ve şifa taşır. Malatya tarhanası size bildiğiniz klasik tarhanaları unutturup lezzet kavramını yeniden yazmanızı sağlayacak kadar özgün bir üründür. Her bir bileşeni organik ve saf doğallıkta olan ürünümüz sayesinde 7’den 70’e herkes en lezzetli yoldan sağlığına sağlık katacak. 


Malatya Sıkma Tarhanası Nasıl Yapılır?


Ana malzemesi ve tabi ki gizli lezzet sırrı dövme buğday olan Malatya tarhanası, dövmenin özel işlemlerden geçmesiyle yapılan oldukça zahmetli bir üründür.

Hem organik hem kaliteli dövme buğdaylar bir güzel ıslatılır, uzun uzun kaynatılır. Sonrasında içerisine yoğurt eklenir ve böylece leziz, mayalı bir hamur elde edilmiş olur. Bu hamur özenle süzülür, mayalanın üremesi ve tam kıvamına gelinmesi için beklenir. Sıkma adıysa kendine özgü adından gelir. Klasik tarhananın aksine torba veya elde sıkma şekli verilir, sonrasında uzun süre korunabilmesi için tamamen kuruması beklenir.

Malatya Sıkma Tarhanası Nasıl Tüketilir?

Sıkma tarhanalar sizler için özenle paketlenir ve baharat, tuz, yağ, taze otlar, salça gibi tamamen damak tadına bırakılan farklı ürünlerle bir araya getirilerek pişirilir. Sıcacık çorba keyfini Anadolu’nun yöresel havasıyla birleştiren tarhanalarımız, bir tadanın mutlaka biraz daha isteyeceği lezzettedir.

Doğal yoğurdun ve mayanın yanı sıra Malatya’nın lezzetli buğdaylarının da faydalarını taşıyan tarhanalarımız, içeni yalnızca lezzetle değil, anında hissedilen şifayla tanıştırır. Sıcacık çorbalar içme keyfini kış boyu yaşayabileceğiniz gibi daha hafif yöntemlerle pişirerek yazın da bu lezzeti yaşamaya devam edebilirsiniz.


Malatya Sıkma Tarhanası Bozulur mu?


Üretim aşamasında kurutulduğu için tüm kış boyu tazeliğini koruyacak olan Malatya tarhanası, ekibimiz tarafından doğallığı bozulmayacak şekilde korunaklı olarak paketlenir. Paketi içerisinde ve kuru bir ortamda saklanan tarhana, aylar boyu suyla birleştirip pişirmek için hazır halde korunabilir.

 

 

Alanında en çok ürün seçeneğine sahip ve en çok tercih edilen yöresel pazarlardan olan sitemizden alacağınız Malatya sıkma tarhanası, her açıdan kontrol edilerek ve özenle paketlenerek sizlere gönderilir. Lezzetine, doğallığına ve kalitesine son derece güvendiğimiz ürünlerimizden olur da memnun kalmazsanız, sizlere şartsız iade garantisi sunulmaktadır.