Malatya Yöresel PazarıKayısı Döneri 1 Kg | Haftalık Üretim Malatya Yöresel Ürünü
Malatya Yöresel PazarıKayısı Döneri 1 Kg | Haftalık Üretim Malatya Yöresel Ürünü

Kayısı Döneri 1 Kg | Lüks Fındıklı Malatya Yöresel Ürünü

4,56
Fiyat : ₺159,90(KDV Dahil)

Fındıklı, Fıstıklı ve Meyve aromalı Kayısı döneri olmak üzere 3 formda satışa sunuyoruz. Malatya'da haftalık olarak üretilmekte en taze şekilde sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Ürünümüze güveniyoruz aynı gün kargoluyor beğenmezseniz paranızı iade ediyoruz. 

Tamamı organik gün kuru kayısıların en tazeleri ve en lezzetlileri seçilerek hazırlanan kayısı döneri, sağlıklı tatlı seçeneği arayanlara deva olmaya geliyor. Zararlı ve hazır paketli ürünlerin aksine ağzınızı tatlandırırken aynı zamanda sağlık ve şifa dağıtan bu döner, özel günlerde ve ziyaretlerde de ikramlık ve hediyelik olarak tercih edilebiliyor.

Kayısının dönerimi olur ?

Doğal ve leziz Malatya gün kurusu kayısılarımızın özenli bir şekilde toplandıktan sonra lezzetlendirici ve sağlıklı malzemelerle birlikte pişirilmesinden elde edilen kayısı döneri için, bir tür doğal şekerleme diyebiliriz.


Kayısı Döneri Nasıl Yapılır ?


Leziz kayısıların kaynatılırken içerisine sağlıklı şekilde lezzetlenmesi için bal ve pekmez gibi malzemeler eklenir. Birlikte kaynatılan bu marmelat cezerye kıvamına getirilir ve içerisine fındık veya fıstık gibi yemişler ilave edilir.

Bir silindir ya da büyük bir küp şeklinde olan katı ancak yumuşak kıvamdaki bu şekerleme, tıpkı bir döner gibi kesilerek ikram edilir. Taptaze şekilde kesilerek tüketildiğinden, ne kadar yenecekse o kadar alınması mümkündür. Ancak bu tatlının uygun koşullarda saklandığında dayanıklılık süresi de uzundur. Bu da kayısı dönerini özel günlerde hediyelik olarak tercih edebilmenizi sağlar.

Kayısı Döneri Faydaları Nelerdir?


İçerisinde kayısının tüm yararlarını taşıyan bu lezzetli tatlı, aynı zamanda bal veya pekmez gibi doğal şekerlerin enerji vericiliğini de taşır. Canınız tatlı çektiğinde tercih edeceğiniz diğer paketli ürünlerin aksine doğanın armağanı natürel kayısıların tadına doymanızı sağlar. Fındık ve fıstık gibi malzemeler de eklenmesiyle, ağza atıldığı anda vereceği enerji ve sağlık çok daha fazla arttırılmış olur.


Kayısı Döneri Nasıl Tüketilir?


Kayısının bir döner gibi taze kesilerek yenebildiğinden bahsettik. Bu harika lezzeti dileyenler kutu içerisinde saklayıp ara öğün olarak tüketmeyi, dileyenlerse çay saatlerinde diledikleri bir tatlının yerine sağlıklı bir alternatif olarak tüketmeyi tercih edebilir.

Sizlere taptaze ulaşmasını istediğimiz için sipariş onayınızdan sonra paketlenmesine başlanılan ürünlerimize neler eklenmesini ve nelerin çıkarılmasını istiyorsanız, bu konuda bizimle iletişime geçerek taleplerinizi iletmeniz yeterlidir. Siz de lezzet ve enerji kaynağı kayısı döneri ile tanışmak için daha fazla zaman kaybetmeyin.

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR