Malatya Yöresel PazarıKAyısı Çekirdeği Çikolatası Bitterli & Sütlü & Beyaz çikolatalı 1 Kg | Bağımlısı Olacağınız Lezzet
Malatya Yöresel PazarıKAyısı Çekirdeği Çikolatası Bitterli & Sütlü & Beyaz çikolatalı 1 Kg | Bağımlısı Olacağınız Lezzet
Malatya Yöresel PazarıKAyısı Çekirdeği Çikolatası Bitterli & Sütlü & Beyaz çikolatalı 1 Kg | Bağımlısı Olacağınız Lezzet

Kayısı Çekirdeği Çikolatası Bitterli & Sütlü & Beyaz Çikolatalı 1 Kg | Bağımlısı Olacağınız Lezzet

5,00
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)

Gün kurusu kayısı çekirdiği ile bitter sütlü veya beyaz çkolatanın buluşması ile ortaya çıkan mükemmel bir tad.... Kayısı çekirdeği çikolatası son yıllarda Malatya yöresel ürünlerinin adeta gözdesi haline geldi... Bu lezzeti tadınca bağımlısı olan onbinler gibi sizde bağımlı olacaksınız... Bizim Yöre tarafından kendi organik mahsullerinden elde edilen malzemelerle ve geleneksel, güvenilir tariflerle hazırlanan leziz çikolatalar, marketlerdeki ürünlere benzemeyen bir lezzete sahiptir. Küçük bir parça aldığınızda dahi damağa yayılan tadıyla farkını anlayacağınız ürünümüz, yöresellikle buluşturulmuş özel bir çikolata çeşididir....

Kayısı Çekirdeği Çikolatası Nasıl Üretilir?

Kayısı çekirdeklerinin üretilmesi için öncelikle doğal kayısılarımızın yetiştiği Malatya’ya göz atmak gerekir. Malatya’da organik şartlarda üretilen yüksek kalitede özel kayısılar vaktinde toplanıp, tek tek bu kayısılarımızın çekirdeklerinden ayrılması gerekir.

Tüm özünü, adı üzerinde çekirdeğinde toplayan kayısıların şifa dağıtması için çekirdekleri kurutularak hazır hale getirilir.

Kayısı çekirdeklerini içinde kullanacağımız çikolatalarımızın hangi malzemeler ve tariflerle yapıldığı çok önemlidir. Çünkü geleneksel tarifleri deneyimiyle geliştiren ekibimiz için tüm malzemelerin organik olması çok önemlidir. Kakaosundan sütüne en doğal malzemeleri harmanlayarak hazırlana çikolatalarımız kayısı çekirdekleri de eklenerek kalıplara dökülür. Size da damağınızdan gitmeyen ve sizi başka diyarlara götüren eşsiz çikolata tadını deneyimlemek kalır.

Kayısı Çekirdeği Çikolatası Faydaları Nelerdir?

Kayısı çekirdeğinin eski yüzyıllardan beri ağrı dindirme ve güzellik amacıyla kullanıldığı biliniyor. Çok özel şartlarda kurutulması gereken kayısı çekirdeklerinin kendisi gibi içerisinde bulunan yağının da hem şifa verdiği hem güzelleştirdiğini düşünenlerin sayısı pek de az değil.

Çikolatalarımıza bakacak olursak yüksek oranda doğal kakao kullanıyor olmamamız hemen farkını gösterir. Yalnızca lezzetinde değil, faydalarında da farkını gösteren doğal kakaomuz, diyetisyenlerin bile günlük olarak sınırlı miktarda tüketilmesini önerdiği besinlerdendir.

Misafirliğe giderken eli boş gitmek istemeyenlerden, gün içinde tatlı krizlerini en sağlıklı ve en leziz yoldan çözmek isteyenlere kadar herkes için kayısı çekirdekli çikolata ürünümüz oldukça pratik ve ideal bir seçenektir.

Bizim Yöre tarafından kendi organik mahsullerinden elde edilen malzemelerle ve geleneksel, güvenilir tariflerle hazırlanan leziz çikolatalar, marketlerdeki ürünlere benzemeyen bir lezzete sahiptir. Küçük bir parça aldığınızda dahi damağa yayılan tadıyla farkını anlayacağınız ürünümüz, yöresellikle buluşturulmuş özel bir çikolata çeşididir.

 

 

Size özel dikkatli ve özenli ambalajlanan çikolatalarımızı sevdiklerinizi veya kendini mutlu etmek için aldığınız takdirde tekrar tekrar sipariş etmeyi dileyeceksiniz. Ancak olur da memnun kalmazsanız koşulsuz iade kabul etmekteyiz.