Malatya Yöresel PazarıKayısı Atomu Fındıklı 1 Kg | Haftalık Taze Üretim
Malatya Yöresel PazarıKayısı Atomu Fındıklı 1 Kg | Haftalık Taze Üretim

Kayısı Atomu Fındıklı 1 Kg | Haftalık Taze Üretim

5,00
Fiyat : ₺39,90(KDV Dahil)

Malatya'ya has lezzetiyle ünlenen kayısı atomu gerek şekli gerekse tadı ile MAlatyanın spesiyal lezzetlerinden biridir. Ürünümüz haftalık taze üretilerek sizlere ulaştırılmaktadır. Aynı gün kargoluyor, ÜRÜNÜMÜZE GÜVENİYOR BEĞANMAZSENİZ KOŞULSUZ ŞARTSIZ İADE ALIYORUZ !

Malatya yöresinin en lezzetli spesiyallerinden biri olan kayısı atomu, sağlıklı bir tatlı seçeneği ya da geleneksel ikramlık arayanlar için oldukça idealdir.

Kayısı Atomu Nasıl Yapılır?

Kayısının tüm besleyiciliğini ve doğal aromaların iştah açıcı özelliklerinin bir araya gelmesini sağlayan kayısı atomunun yapımına, öncelikle kayısıların marmelat haline getirilmesiyle başlanır. Tamamı doğal ve Malatya topraklarından taze taze elde edilen kayısılar, özel oranlarda şeker ve nişasta ile birlikte kaynatılır.

Kayısı atomuna her ne kadar doğal kayısılarımız lezzetini verse de farklı aromaların eklenmesiyle son lezzet vuruşu yapılır. Bunun için tarçın veya karanfil gibi yöresel baharatların yanı sıra fındık ve fıstık gibi süslemede kullanılan yemişler tercih edilebilir.

Kayısı Atomu Faydaları Nelerdir?

Sizlere kayısı atomu nasıl yapılır açıkladığımıza göre, bu harika lezzet küplerinin aynı zamanda pek çok bileşene sahip olduğunu ve bu malzemelerin faydalarını taşıdığını anlayabilirsiniz. Kayısı içerisinde bulunan yoğun vitamin ve mineral ile cilt sağlığından sindirim düzenine kadar her anlamda sağlığınız için yarar gösterecektir.

Kayısı atomu içerisinde bulunan karanfil ya da tarçın gibi baharatlar ise hem ani açlık krizlerini önlemede, hem metabolizma ve sindirimi düzenlemede oldukça faydalı olup kilo vermek isteyenlere önerilen bitkilerdendir.

Halk arasında kayısı topu tatlısı gibi benzetmeler yapılan kayısı atomlarının tatlanması için eklenen diğer malzemeler, kayısının kendisi gibi enerji verici etki sağlar. Böylece ağzınızın tatlanması için tükettiğiniz kayısı atomları bire enerji atomuna dönüşür ve gün içinde çok daha verimli olmanızı sağlar.

Bizim Yöre Kayısı Atomunun Farkı Nedir?

Kayısı atomunun anlatmış olduğumuz faydalarına ve ağızda iz bırakan doyum olmaz tadına varabilmeniz için, tükettiğiniz ürünün içerisinde kullanan malzemeler büyük önem taşır. Malatya’nın verimli topraklarında özel koşullarda ve tamamen doğal şekilde üretilen kayısılardan ürettiğimiz kayısı atomu ise sizlere gerçek özlediğiniz gerçek kayısını tadını yeniden hatırlatacaktır.

Natürel kayısının enerji veren ve ağız sulandıran lezzetiyle bir araya gelmek için siz de özel tarifiyle hazırlanan Bizim Yöre kayısı atomu ürününü hemen şimdi isteyerek deneyebilirsiniz.

Sizlere taptaze bir şekilde ulaşması için siparişinizin onaylanmasından sonra anında paketlenmeye başlanan ürünlerimize nelerin eklenmesini istediğinizi bildirmek için bizlere ulaşabilirsiniz.