Kuru MeyveElma Kurusu 1 Kg Yeni Mahsül | Doğal Malatya Yöresel Ürünü
Kuru MeyveElma Kurusu 1 Kg Yeni Mahsül | Doğal Malatya Yöresel Ürünü

Elma Kurusu 1 Kg Yeni Mahsül | Doğal Malatya Yöresel Ürünü

5,00
Fiyat : ₺169,90(KDV Dahil)

Elma kurusu Malatya hekimhanve çevre ilçelerde yetişen en lezzetli elmaları tamamen doğal yöntemlerle, soyulup dilimlenerek güneşte kurutulan elmalardan olup yeni mahsül ve taze kurutmadır. Lezzet ve fiyat garantili olan ürünümüze güveniyoruz, beğenmezseniz iade alıyoruz.

Elma Kurusu Nasıl Yapıyoruz ?

  • Dalından toplanan taze elmaları bıçakla soyup içindeki çekirdekli kısmı çıkartıyoruz
  • Elmaları önce 2 ye sonra 4 e en sonunda ise 8 eşit dilime bölüyoruz
  • Güneşle direk temas sağlayan bir alanda sergiye çıkartıyor ve kurumasını bekiliyoruz.
  • Kuruma işlemi sırasında %90 su kaybı yaşayan elmaları renkleri önce kırmızıya  daha sonara ise sarı kahve rengine dönüşene kadar bekliyor ara ara ters düz ederek her tarafının eşit renkte olmasını ve kurumasını sağlıyoruz.
  • Bu işlem yaklaşık 6 gün sürmekte istenilen kıvama gelince kuruyan elmaları toplayarak istif etmekteyiz.

Talep edilmesi halinde 1, 3 veya 5 kg lık nem geçirmez karuyucu paketlerde kargolama yapılmaktadır.

Kurutulmuş Elmanın Yararları

 

 

Sindirim fonksiyonlarını düzenleyen, kilo korumaya yardımcı olan, metabolizmayı hızlandıran kurutulmuş elma; bağışıklık sistemin güçlendirmek, metabolizma hızlandırmak veya zayıflamak isteyen birçok insan her gün bu doğal şifa olan elma kurusunu tercih etmektedir. Kış mevsiminin de gelmesiyle daha çok tercih edilen elma kuruları tok tutma özelliği olan ve aynı zaman da kabızlık problemini de ortadan kaldırmaktadır. Zengin bir besin değerine sahiptir. Cildinizin taze ve çok daha canlı görünmesine neden olmaktadır. Kış aylarında yakanızdan düşmeyeceğini düşündüğünüz grip veya nezle gibi hastalıkların vücudunuza girerek yer edinmesine de engel olur. İçerdiği C vitaminin yanı sıra kabuksuz olan elma kurusunun tane tane tüketmenizin yanında komposto da yapabilir ve bunun için hoşaflık kuru elmayı da kullanabilirsiniz. Bir diğer faydası da günlük kalori ihtiyacınızı karşıladığı gibi sizlere enerji sağlayarak yorgunluğu ve halsizliği almasıdır. Ateş düşürücü etkisi ve baş ağrılarına da iyi gelmesi elma kurusunun sıkça tercih edilmesini sağlamaktadır. Spor öncesi tüketilen elma kurusu vücutta enerji üretimi ile de bilinmektedir. Spor sonrası tüketilen kuru elma ise çeşitli mineraller ve vitaminler açısından vücudu besler. Elma kurusu virüslerin özellikle de kış aylarında vücuda girmesine engel olmaktadır. Her haliyle tam anlamda bir şifa kaynağı olan elma kurusunu çayını yaparak da tüketebilirsiniz. İyi bir uyku ve sakin bir ruh hali sizlerin çok daha iyi görünmesini sağlayacaktır. 

Elma kurusu fiyatları pahalı olmamakla beraber sizlere birçok doğal yoldan faydasını da sağlayacaktır. Elma kurusunu gibi hoşaflık elma kurusu da hem sağlık hem fiyat açısından sizleri menün bırakacak ve damak tadınıza da uyum sağlayacaktır.  Sağlık açısında olduğu kadar tadı ile de sizleri sağlam bir kışa hazırlayacak olan bu şifa depolarını uygun fiyata güvenilir ve kaliteli bir hizmetle bizimyore.com.tr sitesinden alabilir ve çok daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kapılarınıza kadar gelecek olan bu şifa deposu bizimyore.com.tr tarafından taze olarak gönderilmektedir. Sizlerde güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir ve bu kış da dahil önümüzdeki birçok kışı hastalıksız ve enerjik bir şekilde geçirebilirsiniz.

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR