Kuru MeyveDoğal Dut Kurusu 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Kuru MeyveDoğal Dut Kurusu 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Kuru MeyveDoğal Dut Kurusu 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Kuru MeyveDoğal Dut Kurusu 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri

Doğal Dut Kurusu 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri

4,65
Fiyat : ₺169,90(KDV Dahil)

Doğal Dut Kurusunu Bizim Yöre Malatya da yetişen ve Hassas bir yapıya sahip olan dut ağacı meyvesinden yapıyoruz. Olgunlaşan dutları el değmeden file üzerinde toplatıyor, güneşte kurutup tesisimizde işletip yılların verdiği tecrübe ile sofralarınıza kadar  en taze şekilde ulaştırıyoruz. Dut kurusu satın alma fiyatlarımız; aracı koymadan yetiştiriciden temiz ettiğimizden dolayı oldukça uygundur. 

Dut kurusu satışı yanı sıra oldukça faydalı bir meyvedir. Yaz aylarında çok kısa bir dönemde tüketilebilen dut kurutulduğunda çok uzun süre tüketilebilir. Özellikle son zamanlarda çerez gibi tüketilmesi dışında popüler kullanım alanları oluşmuştur. Beyaz dut kurusu çayı eklem rahatsızlığı gibi pek çok şikayet için şifa kaynağıdır.  dut kurusu demleme oldukça kolaydır. Pek çok doktor ve diyetisyen tarafından önerilen bu yöntemler yine pek çok kişinin iyileşmesine vesile olmuştur. Firmamızın asıl amacı size ürünleri doğal bir şekilde sunmaktır. Siz ister kuruyemiş olarak tüketebilir isterseniz demleme gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Satın aldığınız dut kurusu tüm işlemler için uygundur.


Dut Kurusu Nasıl kurutulur ?

 

Dutları Düzgünce Yerleştirme: Dutları kurutma tepsisine veya tel ızgaralı tepsiye tek kat olarak yerleştirin. Dutları birbirine temas etmeyecek şekilde düzgünce yerleştirmeye çalışın.

Güneşte  Kurutma:

Güneşte Kurutma: Güneşli ve bir günde. Dutları, doğrudan güneş ışığı alan bir yerde, temiz bir tülbent veya tel ızgaralar üzerine yerleştirin. Dutların üzerini örtmeden güneşte birkaç gün boyunca kurumaya bırakın. Gece veya nemli hava koşullarında içeri almanız gerekebilir.

Gün ışığında ve toprak üzerinde kurutulan dutlar genellikle olgunlaştıklarında kendileri düşer. Dalından düşen dutlar temiz toprak üzerinde kontrollü bir şekilde kurutulur. Tüm dış etkenlerden nemden ve hijyenik olmayan tüm faktörlerden uzak tutmak için sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir.  Kendi imalatımız olan dut kurusu herhangi bir koruyucu içermediğinden eğer açıkta veya nemli ortamlarda bırakılır ise kurtlanabilir bu tamamen doğal olmasından kaynaklanır. Serin ve kuru ortamlarda muhafaza edilir ise uzun süre kullanılabilecektir. 
 

Dut Kurusu Faydaları


Dut kurusu faydaları Saraçoğlu ve Maranki gibi pek çok doktor tarafından sürekli olarak önerilen alternatif tedavi yöntemleri arasında yer alır. Dut kurusu romatizma dışında egzamaya, sedefe, parazit gibi pek çok şikayete çözüm olabilir. Dut kurusu tiroid hastalığını yatıştırırken diyete büyük yardımı olan gizli bir kahramandır.  Üstelik tadı harikadır. Yaz aylarında tüketildiğinde hafif şekerli tadı kuruduğunda daha yoğun şekeri ile damaklarda mükemmel bir tat bırakır. Kuruma aşamasında sadece içerisindeki suyu kaybederken şekerini muhafaza etmesi nedeniyle çocukların çokça seveceği denemeyenlerin mutlaka tadına bakması gereken minik boyutlu bir atomdur. Saç ve cilde iyi gelen etkilerinin yanı sıra kansere kadar pek çok hastalığın önlenmesi için kullanılır. Soğuk algınlığına iyi gelen dut kurusu aynı zamanda kanı temizler. Çokça C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirir ve yeniden hasta olmayı önler. Göz sağlığına bile katkıda bulunan bu minicik meyve böbrek ve karaciğer hastalıklarını önlüyor. Kalp sağlığına önemli ölçüde katkıda bulunan bu meyve ameliyat sonrasında tüketildiğinde enfeksiyon riskini de büyük ölçüde azaltıyor. 


Doğal Dut Kurusu

 


Online dut kurusu siparişi Firmamızda yer alan tüm ürünler gibi dut kurusunun tüm süreçleri tarafımızca kontrol edilir. Üretim toplama ve kurutmanın yanı sıra paketleme ve gönderim süreçleri de tamamen bize aittir. Ayrıca bahçemizde üretilen tüm ürünler gibi dut üretimi sürecinde de kimyasal ilaçlama ya da kimyasal bir kurutma işlemi yapılmaz. Beyaz olması için ya da uzun süre tazeliğini koruyabilmesi için herhangi bir kimyasal uygulama yapılmaz. Bu nedenle tüm sevdiklerinize güvenle ikram edebilirsiniz. Biz firma olarak kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz, soframıza koymadığımız hiçbir ürünü müşterilerimize sunmuyoruz. Bu nedenle tüm ürünlerimizde olduğu gibi dut kurusunda da ürünümüzün tüm süreçlerde arkasında duruyoruz. 

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR