Malatya Yöresel PazarıMalatya Sürgü Kuru Fasulyesi 1 Kg | Yeni MAhsül
Malatya Yöresel PazarıMalatya Sürgü Kuru Fasulyesi 1 Kg | Yeni MAhsül
Malatya Yöresel PazarıMalatya Sürgü Kuru Fasulyesi 1 Kg | Yeni MAhsül

Malatya Sürgü Kuru Fasulyesi 1 Kg | Yeni MAhsül

5,00
Fiyat : ₺33,90(KDV Dahil)

Siz de kuru fasulye tadına doyamıyor ancak doğal ve kaliteli fasulyeler bulabileceğinize güvenmiyorsanız sizlere doğallığın sırrı Malatya sürgü fasulyesi ürünümüzü sunmaktan gurur duyarız. Yerli ve organik tarımın en lezzetli ve yöresine özgü mahsullerinden olan Malatya kuru fasulye ile eminiz dört mevsim tadına doyum olmaz yemekler hazırlayabileceksiniz. Malatya Doğanşehir, Sürgü ve çevresinde yetişen fasulyem,z mevsimlik ve taze olarak sizlere gelmektedir.

 

Malatya Fasulyesi Nasıl Üretilir?

Tamamı doğal ve yerli menşeli fasulyelerden özel topraklarda büyük emeklerle üretilen fasulyeler zamanında dalından toplanır, toprağı gibi kabuğundan da ayrılan ve temizlenen harika fasulyeler uzun süre kullanılabilsin diye kurumaya alınır. Fidelerin yetişmesinden tanelerin kurumasına kadar her aşaması doğallık çerçevesinde tamamlanan özel fasulyeler, özel olarak paketlenip bembeyaz lekesiz dokusu ve yoğun tadıyla birlikte siz değerli tüketicisine gönderilir.

Ürünün kuru bakliyat ailesinden olması nedeniyle uzun bir kullanım ömrü vardır ve özel lezzetiyle içerisinde fasulye kullanacağınız her tarife uyarlanabilmektedir, sizlere yalnızca sağlık dolu yemeklerinizin tadını çıkarmak ve bu lezzeti sevdiklerinizle paylaşmak kalır.

Malatya Fasulyesi Faydaları Nelerdir?

Fasulyenin ne kadar doyurucu bir bakliyat olduğunu ve sağlığımız için sağladığı yararları nedeniyle tüm beslenme uzmanlarının önerisi olduğunu bilmeyen yoktur, elbette Malatya fasulyesi gibi organik ve yerli üretimse;

  • Lifli yapısı nedeniyle hazmı hızlı, sindirimi rahattır.
  • Uzun süre tok ve zinde hissedilmesine yardımcıdır.
  • Tansiyon ve şeker hastalığı gibi durumlar için şikayet azaltıcıdır.
  • Kilo vermeye yardımcıdır, diyetler içerisinde yer alır.
  • Potasyum içeriğiyle kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı risk azaltıcı etkiye sahiptir.
  • Gelişim dönemindeki çocuklar için vitamin ve mineral içeriğiyle son derece faydalıdır.

Malatya Fasulyesi Nasıl Tüketilir?

Fasulyeyi ister etli, ister salçalı, ister pastırmalı, ister sucuklu olarak harika yemekler hazırlamak için istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Pişirme öncesinde ürünü sıcak suda bekletmeniz veya pişirme için düdüklü tencere kullanmanız, mutfakta geçirdiğiniz zamanı azaltırken ürünün besin değerini koruyarak pişmesi için yeterli olacaktır.

Fasulyeleri kullanarak ayrıca leziz piyaz ve salata gibi yan ürünler de oluşturabileceğinizi unutmayın.

 

 

Koşulsuz ve şartsız iade edebilme garantili olarak size tanıttığımız fasulyeleri en doğal şekilde yetiştirmekle kalmayıp, en kaliteli cinsten ve anavatanının topraklarından üretip sizlere özel paketlerde göndermekteyiz, şimdiden afiyet olsun!