Malatya Yöresel PazarıMalatya Peyniri 1 Kg | Doğal Köy Peyniri
Malatya Yöresel PazarıMalatya Peyniri 1 Kg | Doğal Köy Peyniri

Malatya Peyniri 1 Kg | Doğal Köy Peyniri

4,36
Fiyat : ₺219,90(KDV Dahil)

Malatya'ya özgü lezzetlerden biri olan salamura malatya peynirini yöresel metodlarla üretiminin sağlanmasına müteakip sizlere ulaştırıyoruz. İçerisinde inek sütü ve peynir mayası bulunan, salamura olarak paketlenen peynirimizi uygun ambalajlarda Türkiyenin her yerine gönderiyoruz. Peynirimize güveniyoruz; Aynı gün kargolayıp lezzet ve koşulsuz iade garantisi veriyoruz. Beğenmezzeniz iade alıyoruz. 

Koyun, inek veya keçi sütünden elde edilen ve özel olarak salamura yöntemiyle bekletilen Malatya peyniri sizlere kahvaltı sofralarında görmeyi özlediğiniz lezzeti ve doğallığı hatırlatmak için geliyor. Pek çoğumuz için kahvaltıların olmazsa olmazlarından eşsiz köy peynirini sizler için en doğal, en lezzetli haliyle sunuyoruz.

Salamura Malatya Peyniri Nasıl Yapılır?

İnek sütün içerisine yalnızca maya katılması ile elde edilen ve peynir dendiği ülkemizde akla ilk gelen şehirlerden olan Malatya’nın taptaze sütlerinden üretilen peynirlerimiz, oldukça leziz ve kalitelidir.

Tam yağlı yapısının korunması ve böylece yöresine özgün tadının kaybolmaması için yağı alınmadan direkt maya eklenen peynirler, tülbentler içerisinde kendiliğinden sertleşir, üstüne ağırlık konduktan sonra suyu süzülerek orijinal şeklini alır ve kaynar sulara atılarak tüm olası mikroorganizmalarından arınması sağlanır. Eklenen kaya tuzları sayesinde doğallığına el değmeden salamuraolarak uzun süre korunması sağlanır

Salamura Malatya Peyniri Kaç Kaloridir?

Tam yağlı ve sert bir peynir olan Malatya peyniri kalori değerine bakıldığında oldukça besleyici ve enerji verici bulunmaktadır. Bu tür peynirlerin 100 gramı ile ortalama 300 - 400 kalori enerji sağlanabilmekte ve kahvaltıda tüketilen peynirimiz sayesinde tüm günü verimli, enerjik geçirmek mümkün olmaktadır.

Adeta bir besin deposu olan peynirimizin yüksek protein içermesinin yanı sıra A, B, D, E ve K vitaminleri bakımından da zengin içeriği ile doğal bir ilaç olarak nitelendirilmesi mümkün. Günlük protein ihtiyacımızın neredeyse yarısını karşılamaya yardımcı olan peynirimiz, kolesterol bakımından düşük değerlere sahip olmasıyla, kalp sağlığı için endişe eden peynir severlere de önerilir.

Malatya Peyniri Nasıl Saklanır?

İşinin ehli ve ideal üretim şartları hakkında bilgili ekibimiz tarafından üretilen doğal Malatya peyniri, doğallığından dolayı yanlış şartlarda kalırsa ekşiyebilmektedir. Bu nedenle ürününüzü temin ettikten sonra daima buzdolabında saklamanızı öneririz. Bu şekilde bozulma olmaksızın peynirinizi 6 ila 8 ay güven içinde tüketmeye devam edebilirsiniz.

Siparişiniz onaylandıktan paketleriniz tamamen size özel hazırlanmaktadır. Paketinize eklenmesini istediğiniz ürünler ve içerikler hakkında bizlere bilgi vermeniz, ürünlerinizin tamamen isteğiniz gibi gönderilmesi için yeterli olacaktır.

 

 

 

 

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR