Kuru MeyveKuşburnu Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün !
Kuru MeyveKuşburnu Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün !

Kuşburnu Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün !

4,00
Fiyat : ₺49,90(KDV Dahil)

Kuşburnu kurumuz  Malatyanın Hekimhan,Yeşilyurt, Darende ve Yazıhan bölgelerinde doğalolarak dağda yetişen ve köylülerimizin topladıkları üründür. Farklı kullanım şekilleri ve kendine has aromasıyla doğal kuşburnu kurusunun en şifalı tadını Bizim Yöre farkıyla keşfedebilirsiniz. Kuşburnumuz yeni mahsüldür. Ürünümüze güveniyoruz aynı gün kargoluyor beğenmezseniz nedensiz paranızı iade ediyoruz. 

Yabangülü, itburnu gibi pek çok değişik isme sahip olan kuşburnu kurusu, oldukça yüksek miktarda C vitamini içermesiyle pek çok hastalığa karşı adeta bir kalkan gibi koruyucudur. Özellikle soğuk havalarda yapılan kuşburnu çayları bu faydalı meyvenin en sık tüketilme şekillerinin başında gelir. Farklı kullanım şekilleri ve kendine has aromasıyla doğal kuşburnu kurusunun en şifalı tadını Bizim Yöre farkıyla keşfedebilirsiniz. Ürünümüz yeni mahsüldür.


Kuşburnu Kurusu Nasıl Yapılır ? Hangi İşlemlerden Geçer ?


Kuşburnu oldukça hassas ve minik taneli bir meyve olduğundan tıpkı yetiştirmesi gibi kurutması özen, dikkat ve emek gerektirir. Kuşburnunun tazeliğini koruyarak kuruması için olgunlaştıktan ve kızardıktan hemen sonrasında toplanması gerekir.

Malatya güneşinde tamamen doğal koşullarda yetişen kaliteli kuşburnu meyvelerimiz, yine büyük bir özenle serin bir yere serilir ve doğrudan güneşe temas etmeden kuruması sağlanır. . Ezilmeden serilmesi için her biri tek tek büyük bir dikkatle sıralanmalıdır.

Direkt güneş ışığı gören kuşburnu yanacak ve besin değerlerini kaybedecektir. Ancak bu özel kuşburnu kurusu ürünümüz tamamen tüketime hazır hale gelene dek korunmaktadır.


Doğal Kuşburnu Kurusunun Saklama Koşulları Nasıl Olmalı ?


Kurutulan tüm meyvelerde olduğu gibi kuşburnunda su kaybından dolayı uzun süreli dayanıklılık söz konusudur. Serin ve direkt ışık görmeyen kuru bir yerde saklandığı sürece, kuşburnunun bu leziz kuru tanelerini aylar boyu tekrar tekrar kullanabilirsiniz.


Kuşburnu Kurusu Faydaları Nelerdir?


En yoğun C vitamini oranına sahip bitkilerden biri olarak bilinen kuşburnu faydaları ile özellikle mevsim geçişi gibi hassas dönemlerde tüketicisini pek çok basit hastalıktan oluşmadan önce korur. Bunun yanı sıra yoğun antioksidan içeriğiyle kanser gibi daha ciddi hastalıklardan koruyabildiği için kuşburnunun farklı formlarının düzenli olarak tüketilmesi önerilir.

Dikkat etmeniz gereken nokta, organik kuşburnu üretim koşullarını gözeten ve bu meyve tanelerini olabilen en doğal, en sağlıklı koşullarda kurutan, güvenilir bir yerden alış veriş yapmanız olacaktır. Bu anlamda gözünüz kapalı güvenebileceğiniz Bizim Yöre ailesi, kaliteli ve son derece doğal ürünleri ile yanınızdadır.


Kuşburnu Kurusu Nasıl Kullanılır?


Kuşburnu meyvenin daha çok demlenip kuşburnu çayı olarak tüketildiğine şahit olsak da bu leziz meyveleri direkt olarak yiyebilir, bu sayede taşınabilir ve pratik ara öğünler oluşturabilirsiniz. Ayrıca reçel ve marmelat yapımı için de oldukça lezzetli bir seçenektir.


10 seneyi aşkın süredir verdiği hizmetle tecrübesine güvenen ekibimiz, ürünlerine duyduğu kalite ve sağlık güveninden dolayı sizlere memnun kalmamanız halinde iade garantisi vermektedir.