Kuru MeyveKuşburnu Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün !
Kuru MeyveKuşburnu Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün !

Kuşburnu Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün !

3,83
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺109,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺89,90(KDV Dahil)

Kuşburnu kurusu kilosu fiyatı hem uygun Malatyanın Hekimhan,Yeşilyurt, Darende ve Yazıhan bölgelerinde doğalolarak dağda yetişen ve köylülerimizin topladıkları üründür. Farklı kullanım şekilleri ve kendine has aromasıyla doğal kuşburnu kurusunun en şifalı tadını Bizim Yöre farkıyla keşfedebilirsiniz. Kuşburnu kurusu yeni mahsüldür. Ürünümüze güveniyoruz aynı gün kargoluyor beğenmezseniz nedensiz paranızı iade ediyoruz. 

 

Kuşburnu Kurusu Kilosu fiyatı uygun tüketilebilen bir meyvedir. Yabangülü, itburnu gibi pek çok değişik isme sahip olan kuşburnu kurusu, oldukça yüksek miktarda C vitamini içermesiyle pek çok hastalığa karşı adeta bir kalkan gibi koruyucudur. Özellikle soğuk havalarda yapılan kuşburnu çayları bu faydalı meyvenin en sık tüketilme şekillerinin başında gelir. Farklı kullanım şekilleri ve kendine has aromasıyla doğal kuşburnu kurusunun en şifalı tadını Bizim Yöre farkıyla keşfedebilirsiniz. Ürünümüz yeni mahsüldür.

 


Kuşburnu Kurusu Nasıl Yapılır ? Hangi İşlemlerden Geçer ?


Kuşburnu oldukça hassas ve minik taneli bir meyve olduğundan tıpkı yetiştirmesi gibi kurutması özen, dikkat ve emek gerektirir. Kuşburnunun tazeliğini koruyarak kuruması için olgunlaştıktan ve kızardıktan hemen sonrasında toplanması gerekir.

Malatya güneşinde tamamen doğal koşullarda yetişen kaliteli kuşburnu meyvelerimiz, yine büyük bir özenle serin bir yere serilir ve doğrudan güneşe temas etmeden kuruması sağlanır. Ezilmeden serilmesi için her biri tek tek büyük bir dikkatle sıralanmalıdır.

Direkt güneş ışığı gören kuşburnu yanacak ve besin değerlerini kaybedecektir. Ancak bu özel kuşburnu kurusu ürünümüz tamamen tüketime hazır hale gelene dek korunmaktadır.


Doğal Kuşburnu Kurusunun Saklama Koşulları Nasıl Olmalı ?


Kurutulan tüm meyvelerde olduğu gibi kuşburnunda su kaybından dolayı uzun süreli dayanıklılık söz konusudur. Serin ve direkt ışık görmeyen kuru bir yerde saklandığı sürece, kuşburnunun bu leziz kuru tanelerini aylar boyu tekrar tekrar kullanabilirsiniz.


Kuşburnu Kurusu Faydaları Nelerdir?

En yoğun C vitamini oranına sahip bitkilerden biri olarak bilinen kuşburnu faydaları ile özellikle mevsim geçişi gibi hassas dönemlerde tüketicisini pek çok basit hastalıktan oluşmadan önce korur. Bunun yanı sıra yoğun antioksidan içeriğiyle kanser gibi daha ciddi hastalıklardan koruyabildiği için kuşburnunun farklı formlarının düzenli olarak tüketilmesi önerilir.

 • C Vitamini Kaynağı: Kuşburnu, C vitamini bakımından zengindir, bu da bağışıklık sistemini güçlendirebilir.
 • Antioksidan Etkiler: Antioksidan içeriği sayesinde vücuttaki serbest radikallerle savaşarak hücre hasarını azaltabilir.
 • İltihap Karşıtı: Kuşburnunun anti-inflamatuar özellikleri sayesinde iltihaplanmayı azaltabilir.
 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirme: C vitamini, bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı direnci artırabilir.
 • Cilt Sağlığı: Antioksidanlar cildi koruyarak yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve cilt sağlığını destekleyebilir.
 • Kan Şekerini Dengeleme: Kuşburnu, kan şekerini düzenleyebilecek lifler içerir.
 • Kalp Sağlığı: Lif içeriği ve antioksidanlar sayesinde kalp sağlığını destekleyebilir.
 • Kilo Kontrolü: Lif bakımından zengin olması, tokluk hissini artırabilir ve kilo kontrolüne yardımcı olabilir.
 • Sindirim Sistemi Sağlığı: Lifler, sindirim sistemini düzenleyerek sağlıklı bir sindirim sürecine katkıda bulunabilir.
 • Göz Sağlığı: Kuşburnundaki bazı besin maddeleri, göz sağlığını destekleyebilecek antioksidan özelliklere sahip olabilir.
 • Demir Absorpsiyonunu Artırma: C vitamini, demirin vücut tarafından daha iyi emilmesine yardımcı olabilir.
 • Kemik Sağlığı: Kuşburnu, kalsiyum ve fosfor gibi mineraller içerir, bu da kemik sağlığını destekleyebilir.
 • Stresle Başa Çıkma: Kuşburnu çayı, rahatlatıcı özellikleriyle stres ve gerginlikle başa çıkmaya yardımcı olabilir.
 • Mide Sağlığı: Kuşburnu çayı, mide sağlığını destekleyebilecek antioksidanlar içerebilir.
 • Anti-Kanser Özellikler: Bazı araştırmalar, kuşburnunun anti-kanser potansiyeline işaret etmektedir.
 • Hafıza ve Zihinsel Performans: Antioksidanlar, beyin sağlığını destekleyerek hafıza ve zihinsel performansı artırabilir.
 • Kolesterol Düzeyini İyileştirme: Kuşburnu, kolesterol seviyelerini düzenleyebilecek bazı bileşenleri içerebilir.
 • Kan Basıncını Düşürme: Potasyum içeriği, kan basıncını düzenlemede yardımcı olabilir.
 • Romatoid Artritle Yardımcı Olma: Anti-inflamatuar özellikler, romatoid artrit semptomlarını hafifletebilir.
 • Enerji Artırma: Kuşburnundaki doğal şekerler, enerji seviyelerini artırabilir.

Dikkat etmeniz gereken nokta, organik kuşburnu üretim koşullarını gözeten ve bu meyve tanelerini olabilen en doğal, en sağlıklı koşullarda kurutan, güvenilir bir yerden alış veriş yapmanız olacaktır. Bu anlamda gözünüz kapalı güvenebileceğiniz Bizim Yöre ailesi, kaliteli ve son derece doğal ürünleri ile yanınızdadır.

Taze kuşburnu nerede bulunur Kuşburnu genellikle ılıman iklimlere sahip bölgelerde, özellikle kırsal alanlarda ve yol kenarlarında doğal olarak yetişir. Bu meyve genellikle sonbahar aylarında olgunlaşır. Kuşburnu çalıları, genellikle ormanlık alanlarda, dağlık bölgelerde, vadilerde ve hatta sahil bölgelerinde bulunabilir.

Ayrıca, yerel pazarlarda, organik ürün satan dükkanlarda veya sebze-meyve satan yerlerde taze kuşburnu bulabilirsin. Bu yerlerde genellikle güvenilir ve sağlıklı kuşburnu bulabilirsin. Biz kurutulmuş halini satıyoruz.


Kuşburnu Kurusu Nasıl Kullanılır?


Kuşburnu meyvenin daha çok demlenip kuşburnu çayı olarak tüketildiğine şahit olsak da bu leziz meyveleri direkt olarak yiyebilir, bu sayede taşınabilir ve pratik ara öğünler oluşturabilirsiniz. Ayrıca reçel ve marmelat yapımı için de oldukça lezzetli bir seçenektir.


Kuşburnu Kurusu Kilosu fiyatı oldukça uygun olarak satıyoruz. Bunun nedeni kuru kuşburunlarını köylülerden direkt tedarik ediyoruz. 10 seneyi aşkın süredir verdiği hizmetle tecrübesine güvenen ekibimiz, ürünlerine duyduğu kalite ve sağlık güveninden dolayı sizlere memnun kalmamanız halinde iade garantisi vermektedir.

 

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR