Pekmez & Tahin Dut Pekmezi Ev Yapımı 1 Kg | %100 Katkısız ve Doğal
Pekmez & Tahin Dut Pekmezi Ev Yapımı 1 Kg | %100 Katkısız ve Doğal

Dut Pekmezi 1 Kg | %100 Katkısız ve Doğal

5,00
Fiyat : ₺119,90(KDV Dahil)

Lezzet diyarı Malatya'nın meşhur ürünlerinden olan dut pekmezi ; %100 doğal olup geleneksel yöntemler kullanılarak elde edilmiştir. Koruyucu ve katkı maddesi bulunmamaktadır. Pekmezimize güveniyoruz lezzet ve koşulsuz iade garantisi veriyoruz. Beğenmezzeniz iade alıyoruz. 


Dut hepimizin severek tükettiği bir meyvedir. Kara dut, beyaz dut gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ilanda belirtilen ürün beyaz dut pekmezidir. Beyaz Dut Pekmezini Nasıl Yapıyoruz ? Katkı veya Koruyucu Madde Varmı ? Kıvamı Nasıl ?
 

  • Haziran-Ağustos aylarında olgunlaşan dutlar yerde serilen file üzerine dökülerek toplanması sağlanır.

  • Toplanan dutlar içindeki suyunun daha iyi çıkması için kazanlara bir miktar su ile birlikte konulur ve odun ateşinde bir süre kaynatılır.
  • Kaynayan ve tortusu ile ayrılan dutlar torba içinde koyularak suyu süzülür. Geriye sadece dut suyu kalmaktadır.
  • Kaynama kazanlarına boşaltılan dut suyu kaynatılır
  • Kaynayan dut suyu pekmez haline gelir ve kıvamı artar.
  • Tekrar süzülüp tepsilere aktarılan pekmez, gerekli kıvama gelmesi için 10 gün boyunca güneş altında bekletilir.
  • Sonrasında ise pamuklu ince tülbent bez ile süzülerek istiflenir. 
  • Kesinlikle koruyucu katkı maddesi yoktur doğal olarkak elde edilmiştir.

Dut pekmezi; kemikleri güçlendirmesi, kalbi koruması, idrar söktürücü etkisinin olması dut faydaları arasındadır. Aynı zaman da oldukça da besleyicidir. Birçok hastalığı önleme de sizlere yardımcı olmaktadır. Demir bakımında da oldukça zengindir. Kemikleri güçlendirir ve kemik erimesine karşı koruma sağlar. Mide hastalıklarına karşı koruyucu özelliği vardır. İçeriğinde kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller vardır. Kolesterolü dengeler ve sinir sistemini de güçlendirir. Kanın pıhtılaşmasını önler. Karaciğeri temizlemesinin yanı sıra göğüs ağrılarını da hafifletir. Böbrekleri güçlendirir. Çocuklar da görülen pamukçuk için de çok iyi gelmektedir. Kalp krizi geçirme ve felç riskini de azaltmaktadır.  İyi bir antioksidan kaynağıdır. Dut pekmezi; dut şurubu ve dut pestili şeklinde de tüketilebilir. Meyvelerden aldığı doğal şekerler ile üretilen dut pekmezi geleneksel Türk lezzetlerinden biridir.

Anadolu insanının hastalıklara karşı kalkan olarak kullandığı en kıymetli besinlerden biridir. İlkbahar ve yazda çıkan meyveler hasat edildikten hemen sonra kışa hazırlık için üretilerek soğuk havalarda sıklıkla tüketilir. Kan eksikliği bulunan hastalara, ülsere, astım ve bronşit gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Soğuk hava da vücut direncini arttırmasının yanı sıra sporcular için tam bir enerji deposudur. Çocukların zeka gelişimde de büyük bir rol oynamaktadır.

 

Beyaz doğal dut pekmezi bizimyore.com.tr tarafından koruyucu katkı maddesi olmadan (KATIKSIZ) doğal bir şekilde üretilerek satışa sunulmaktadır. Katıksız üretimin yapılmasının yanı sıra pekmez fiyatları ile de sizleri sevindirecektir. Aldığınız miktara göre fiyat değişikliği gösteren pekmezlerin daha detaylı bilgisi için bizimyore.com.tr sayfasına göz atabilirsiniz.  Kara dut pekmezi, beyaz dut pekmezi yani ürünlerinin tümü tamamen ev yapımıdır. Güneşe serilerek belli bir kıvama getirilen pekmezler yöresel yöntemlerle elde edilmektedir. Sizler de bu birbirinden şifalı beyaz dut veya kara dut pekmezine sahip olmak istiyorsanız güvenli bir hizmet sunan ve doğal yöntemlerle üretimin yapıldığı bizimyore.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR