Kuru MeyveDoğal Kiraz Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün
Kuru MeyveDoğal Kiraz Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün

Doğal Kiraz Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Taze Ürün

5,00
Fiyat : ₺159,90(KDV Dahil)

Yaz aylarının en gözde meyvesini olan kirazı; her mevsim aynı tazeliği ve lezzetinde tüketmek için kiraz kurusu olarak sizlere sunuyoruz. Kuru kirazımız başta Malatya Yeşilyurt ilçesinde olmak üzere aynı bölgede yetişen diğer ilçelerdende temin edilmektedir. Siparişlerinin aynı gün kargolanır. Ürünümüze güveniyoruz koşulsuz iade ve lezet garantisi veriyoruz. 

 

Kiraz kurusu kurutulmuş meyveler arasında en çok tercih edilen besinlerden birisi olan popüler ürünler arasında yer almaktadır. Yaz aylarında tabaklardan eksilmeyen kirazların lezzeti bir çok kişi tarafından damakta kalmakta ve kış aylarında tekrar tüketmek için kurutulmaktadır. Bir çok kişi sevdikleri meyveleri belirli bir süre sonra yemek istemesi sonrasında kurutma işlemi gerçekleştirmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan kirazlar da kurutulmaktadır. Kurutulmuş olan kiraz ürünü özellikle kış ve sonbahar aylarında bir çok kişinin satın aldığı ve tükettiği ürünler arasında yer almaktadır. Popülerliği fiyatına da yansıyan kiraz bir çok insanın günlük hayatta tüketmek istemesi sonucu ve diyet yapanlar için de ilk tercih edilen besinler arasındadır.


Kiraz Kurusu Nasıl Yapılıyor ?

 

  • Özellikle Malatya yeşilyurt başta olmak üzere kiraz yetiştiren tüm ilçelerinde kurutma yapılmaktadır.
  • En güzel kirazlar dalından toplandıktan sonra kurutmak için ayrılırç
  • Sapları koparılmadan güneşle doğrudan temas edeceğiaçık alana serilir.
  • Serilen kirazların rengi kırmızıdan siyaha dönüşecektir.
  • Yaklaşık 6 gün süren kurutma sürecinde tane kirazın her yerinin aynı renk ve kuruluğa sahip olması için 2 günde alt üst edilerek karıştıırılır ve kuruma tamamlanır.
  • Toplanan kurutulmuş kirazlar istiflenerek güneş ve nem görmeyen depolarda muhafaza edilir.

 

Kiraz meyvesi içerisinde barındırdığı protein ve vitamini ile birlikte sadece tüketmek için değil bir çok sporcunun da günlük beslenme listelerinde yer alan bir gıdadır. Kurutulmuş kirazlar her mevsimde tüketilebilen ve içerisinde yer alan bol suyun buharlaşması ile birlikte saf hali ile birlikte tam bir protein yuvasıdır. Kiraz kurusu fiyatları da son yıllarda oldukça artmıştır. Fiyatın artışını ise bir çok etken arttırmaktadır. Talebe göre üretim karşılanamamıştır.

Kirazların %80 den çoğu sudur. Kirazların kurutulma işlemlerinde ise kirazın içerisinde yer alan suyun buharlaşması sonucu ortalama beş kilogram bir kirazdan bir kilogram ki kurutulmuş kiraz elde edilmektedir. 

 

 

 

Kiraz kurusunun en doğal hali ile birlikte sofralarınıza getiren Bizim Yöre markası sizlere güvenli bir alışveriş deneyimi sunmaktadır. Bizim Yöre internet sayfası ile birlikte tarladan hiç bir kimyasal madde kullanılmadan saf doğal kiraz kurularını güvenle satın alabilirsiniz. Ürünümüzden memnun kalan bir çok müşteri kuru gıda kategorisinde ihtiyaçlarını bizlerden karşılamaktadır. Sizler de kiraz kurusu ürününüzü taze bir şekilde kapınıza kadar gelmesini istiyorsanız güvenli bir şekilde bizimyore.com.tr adresinden alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR