Kuru MeyveDoğal Armut Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Malatya Yöresel Ürünü
Kuru MeyveDoğal Armut Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Malatya Yöresel Ürünü
Kuru MeyveDoğal Armut Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Malatya Yöresel Ürünü

Doğal Armut Kurusu 1 Kg | Yeni Mahsül Malatya Yöresel Ürünü

5,00
Fiyat : ₺189,90(KDV Dahil)

Doğal Armut kurusu ; Kilo vermek isteyenlerden doğal vitamin kaynağı arayanlara, özellikle hoşaf ve pastalarda kullanılan organik ürünlerin başında geliyor. Bizim Yöre olarak Malatya ve çevre il-ilçelerinde yetiştirilen en leziz armutların kurutulması ile elde edilen armut kurumuz ara öğün saatlerini iple çekmenize neden olacak aynı zamanda size bolca sağlık da verecek. Ürünümüz yeni mahsül olup Taze ve doğal ürünlerinkurutulması ile elde edilmiştir. 

Organik ve Doğal Armut Kurusu Nasıl Yapılır?

Organik tarım kurallarına çok büyük bir hassasiyetle dikkat edilerek üretilen armutlarımız, sulu sulu ve tam tadında olana dek güneşin ve toprağın verdiği tüm besin değerlerini alır. En kaliteli cinslerden seçilen armutların hepsi dalından toplanıp yine içlerinden en kalitelileri seçilerek sizlerin memnuniyeti için ayrılır.

Saplarından ve çekirdeklerinden ayrılan armutlar temizlenip ince ince dilimlenir. Dilimlerin hepsinin standart ebatta olması ve kuruma için ideal ebatta olması büyük özen gerektirir. Uygun şekilde dilimlenen sulu armutlar güneş ışığı altına alınır ve doğallığa el sürmeden hijyenik koşullar altında kurutulur.

Kurutulma işlemi esnasında hiçbir çürüme meydana gelmemesi için sık sık kontrol edilen armutların yalnızca su kaybı olur ve besin değerleri tamamen korunur. Sizlere hem sağlığınız hem de damak tadınız için yöresinden evinize gelen bu lezzetin tadını çıkarmak kalır.

Armut Kurusu ile Ne Yapılır?

Pek çok kuru meyvede olduğu gibi genelde tüketicilerimiz armut kurusu ile sağlıklı ara öğünler yapmayı, yani meyve kurumuzu direkt tüketmeyi tercih ederler. Bitki çaylarından hoşlananların bitki çaylarını demlerken içerisine armut kurusu ekleyerek daha çok vitamin alması mümkündür.

Meyveli kek gibi tarifler ile hoşaf ve reçeller de organik armut kurusu sayesinde hiç olmadığı kadar güzel olur.

Kuru Armut Faydaları Nelerdir?

En özel ürünlerimizden kurutulmuş armut, kaliteli armutlardan organik tarım şartlarında üretilmenin verdiği doğallıkla bol miktarda vitamin ve mineral içerir.

Sindirim sorunları için birebir olan armut kurusunun düzenli tüketimi halinde mide ve bağırsak hastalıkları önlenir. Sinir sistemi dostu besinlerden olan kurutulmuş armut sayesinde stresin olumsuz etkileri azaltılmaktadır.

Armut kurusunun pek bilinmeyen ancak çok önemli bir diğer faydası da gebelik dönemindeki kadınların mide bulantısını önlemesidir.

 

 

 

 

 

Ürünlerimiz koşulsuz iade garantili ve her biri 10 seneyi geçen organik tarım tecrübemizle size özel üretilmektedir.

Gramaj açıklaması

Tüm ürünlerimiz dökme harman olduğundan dolayı  sipariş ile birlikte brüt olarak tartılıp paketlenmektedir. Satışta bulunan tüm ürünlerimizi  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık  kutu ambalajlar veya  1 Kg , 2 Kg, 3 Kg ve 5 kg lık şeffaf bidon ambalajlara koyarak müşterilerimize yolluyoruz.  1 Kg’lık Şeffaf polietilen Kutu ambalajımız 30-55 Gram, 2 Kg’lık Kutu ambalajımız 90 Gram,  3 Kg’lık Kutu ambalajımız 100 Gram, 5 Kg’lık Kutu ambalajımız 120 Gram, 1 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız  80 Gram, 2 Kg’lık şeffaf bidon ambalajımız 95 Gram , 5 Kg’lık Şeffaf bidon ambalajımız 125 Gram dara değere sahiptir. Özelikle istenilmediği taktirdi Ürünlerimiz bu özel kutu veya ambalajlar la da gönderilebilmektedir, net değere sahip ürünler özel şefaf polietilen ambalajlarla gönerilmektedir. Siparişlerinizin net değere sahip olan bu ambalajla özellikle gönderilmesini talep ederseniz sipariş sonrası lütfen iletişim kurunuz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR