BaharatÇörek Otu Yağı 250 Ml | Soğuk Sıkım
BaharatÇörek Otu Yağı 250 Ml | Soğuk Sıkım

Çörek Otu Yağı 250 Ml | Soğuk Sıkım

5,00
Fiyat : ₺69,90(KDV Dahil)

Faydalarıyla hadislere dahi konu olan, bitkisel şifa uzmanlarının dilinden düşmeyen çörek otu yağı ile siz de şifa bulmak istiyorsanız, en organik tohumların en doğru teknikle harmanlandığı ürünümüzle mutlaka tanışmalısınız. Ürnümüz siparişten sonra taze şekilde çörek otu tanelerinin soğuk pres cihazında sıkılması ile hazırlanıp yollanmaktadır.

 

Soğuk Pres Çörek Otu Yağı Nasıl Üretilir?

Katı besinlerin sıvı kısmının yani çörek otu tohumlarının yağının çıkarılması için presleme işlemi uygulanmakta, bu işlemin nasıl yapıldığı ürünün kalitesiyle direkt ilişkili olmaktadır. Doğal şartlarda elde edilen organik çörek otu taneleri öncelikle temizlenir, böylece yüksek ısıya maruz kalmaksızın çörek otu yağı yapımı hazırlıklarına başlanır.

Yağın preslenmesi esnasında 40 ila 50 dereceyi geçmeyen soğuk sıkım ortamından geçmesi ve taze olarak sipariş üzerine hazırlanması sayesinde içerisinde önemli bileşenlerin tamamı korunur. Protein ve antioksidan maddeler yüksek ısıya ve zamana karşı dayanıksız olduğu için sipariş üzerine soğuk pres çörek otu yağı hazırlıyor olmamız, tüm müşterilerimizi memnun etmektedir.

Soğuk Pres Çörek Otu Yağı Faydaları Nelerdir?

Tohumunun uçucu yağlardan oluşan kısmından elde edilen ürün, yüksek oranda antioksidan içerir ve çörek otu yağı faydaları ile pek çok soruna doğal bir şifa olmaktadır:

  • Doğal yağların en düşük yan etkili olanları arasında sayılır, alerjisi olmayan kişilerce direkt tüketilebilir.
  • Vücuttaki iltihaplanmanın önüne geçtiğine ve ağrıları azalttığına ilişkin bilimsel çalışmalar mevcuttur.
  • Mevsim alerjilerinde yaşanan burun tıkanıklığı, akıntısı, kaşıntı ve hapşırma şikayetlerini azalttığı belirlenmiştir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirme ve hastalıklara karşı koruma konusunda son derece etkili olduğu istatistiksel açıdan kanıtlanmıştır.

Soğuk Pres Çörek Otu Yağı Nasıl Tüketilir?

Ürünü direkt bir doğal yağ olarak kullanmak isteyenlerin doktor onayı alarak herhangi aksi bir sağlık durumu söz konusu değilse, aç karna günde 1 çay kaşığı kadar tüketmeleri yeterlidir. Unutmayın, ağızdan direkt alınan çörek otu yağının soğuk pres olması şarttır!

Kokusundan etkilendiği için ürünü ağızdan almaktan zorlananlar gece saatlerinde tok karna yine aynı miktarda tüketim yapmayı deneyebilirler. Bünyenin tepki vermesi ve aromanın fazla rahatsız etmesi halinde ürünü kullanmaya bir süre ara vermeniz mümkündür.

Henüz konuya ilişkin kesin bir araştırma olmasa da kistik rahatsızlıkları olanların ve hamile kadınların tüketim öncesi doktor onayı alması gerektiğini güvenliğiniz için hatırlatmak isteriz.

 

 

Sizlerin siparişi sonrasında taze şekilde soğuk presleme ile hazırlanan mükemmel çörek otu yağı için, koşulsuz iade hakkı güvencemizden faydalanabilir, ürünü keşfedince bu şifanın bağımlısı olabilirsiniz.