Köme & Cevizli Sucuk & OrcikCevizli Sucuk - Köme - Orcik 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Köme & Cevizli Sucuk & OrcikCevizli Sucuk - Köme - Orcik 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Köme & Cevizli Sucuk & OrcikCevizli Sucuk - Köme - Orcik 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Köme & Cevizli Sucuk & OrcikCevizli Sucuk - Köme - Orcik 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri
Köme & Cevizli Sucuk & OrcikCevizli Sucuk - Köme - Orcik 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri

Cevizli Sucuk - Köme - Orcik 1 Kg | Malatya Yöresel Ürünleri

5,00
Fiyat : ₺69,90(KDV Dahil)
Hızlı Kargo

Haftalık ürettirdiğimiz, Malatya'nın en güzel cevizleri ve doğal dut pekmezi kullanılarak yapılan cevizli sucuk hem lezzet hemde şifa kaynağı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tadının görüntüsünün garantisini veriyoruz. Aynı gün içinde kargolayıp BEĞENMEZSENİZ parasını iade ediyoruz. !

Cevizli sucuk doğal olarak üreterek müşterilerimize ilk elden aracısız olarak sunduğumuz lezzetlerden birisidir. Cevizli sucuk en iyi malzemeler kullanılarak üretilir. Bu lezzeti deneyerek diğerlerinden daha lezzetli olduğunu ve nedenini merak edenlere verebileceğiz özel bir sırrımız yok.


Cevizli Sucuk Nasıl Yapılıyor ?


Bizim yöre olarak tüm ürünlerin doğal olduğundan emin olmadan üretime başlattırmıyoruz. Lezzetli bir cevizli sucuk için ilk önce cevizlerin yeteri kadar büyük ve taze olmasına özen gösteriyoruz. Dutnşırasının tam kararında ve ölçülü olması ise özel olarak dikkat ettiğimiz unsurların içinde yer alıyor. Kalın ya da ince formda cevizli sucuk yapılabilir ancak biz genelde orta kalınlıkta cevizin ve şıranın dengede olduğu ürünler üretiyoruz. Cevizli sucuk kelebek adı verilen yarım ceviz ipe asılarak yapılır. Yarım ceviz kullanıldığında ipe dizme işlemi daha kolay olacaktır. Daha büyük boyuttaki cevizler ile yapılan sucuk daha lezzetli olacağı için kelebek ceviz kullanılan ürünler daha kaliteli olarak adlandırılır. En kaliteli dutun kullanıldığı, olgunlaşmış meyveler ürün içerisinde kendisini mutlaka hissettireceği için bu özel tadı üretmek maksimum özene ihtiyaç vardır.

Ceviz ve pekmez olarak adlandırılabilecek ana malzemeler başlıca şifa kaynağıdır. Özellikle Malatya’nın ünlü cevizi kullanılarak yapılan bu ürün enerji verir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Tatlı krizleri için masum bir atıştırmalık olması nedeniyle şeker gibi kaçınılan gıdalardan uzak durmaya yardımcıdır. Dut içeriği sayesinde demir eksikliği gibi hastalıklara olumlu etki sunar. Kan değerini yükselterek anemi gibi hastalıklarda alternatif olarak kullanılabilir. Cevizli sucuk fayda anlamında çocuklarda da büyük etkilere sahiptir. Özellikle tek başına pekmez ya da tek başına ceviz yemeyen çocuklara her ikisini de eğlenceli bir şekilde yedirmek mümkün olacaktır. cevizli sucuk emziren anneler tarafından kullanıldığında süt artırıcı etkisi vardır.  Kan dolaşımını hızlandıran ve beyin fonksiyonlarına çok faydası olan içeriğe sahiptir. Cevizli sucuk şeker oranı düşük bir tatlı olduğu için masum bir atıştırmalık olarak adlandırılır. Enerji vermesi bakımından çocukların ve gençlerin özellikle tüketmesi önerilir. Cevizli sucuk vitamini yüksek ürünler grubunda üst sırada yer alan doğal ürünler içerisindedir. Firmamız görünüş olarak da lezzet olarak da hep en iyisini hedefleyerek herkese hitap eden tatlar üretmektedir. En özel ürünlerimiz arasında yer alan cevizli sucuğun bitmeyen faydaları ve etkilerinden bir kısmı bu şekildedir.


Cevizli sucuk evde nasıl saklanır?


Sıcak havalarda buz dolabında saklanabilen cevizli sucuk soğuk ortamlarda kapalı bir kutu ya da kavanoz içerisinde saklanabilir. cevizli sucuk ipi kullanılarak asılabilir ve eğer hijyenik olduğundan emin olunan bir ortam ise asılarak da muhafaza edilebilir. Mümkün olduğu kadar taze tüketmek daha avantajlı olduğu unutulmamalıdır.  Eğer çok ara verilerek tüketilecek ise mutlaka buz dolabına konularak saklanmasında fayda vardır.