BaharatBamya Tohumu 1 Kg | Doğal Yeni Taze Mahsülden
BaharatBamya Tohumu 1 Kg | Doğal Yeni Taze Mahsülden

Bamya Tohumu 1 Kg | Doğal Yeni Taze Mahsülden

5,00
Fiyat : ₺99,90(KDV Dahil)

Önemli yararları düşünüldüğünde  ne kadar fonksiyonel bir besin olduğu ortaya çıkan bamya tohumu dilden dile dolaşan faydalarını yalnızca organik şekilde yetiştirildiğinde sağlayabilen doğal bir hazinedir. Siz de bamya tohumu faydaları sayesinde hiç olmadığınız kadar dinç ve iyi hissetmek için ürünümüzü hemen keşfedebilirsiniz.

 

Bamya Tohumu Nasıl Üretilir?

Boyu 30 cm. ile 1 m. arasında değişmekte olan ve son derece özel bir bitki olan bamya tohumu, mavi çiçekleriyle gözleri alan ancak ömrü yalnızca 1 sene olan bir tarım ürünüdür. Bitkinin bu kısa ömrü ve yüksek faydaları ona daha çok özenle, daha çok hassasiyetle yaklaşmamızı, doğal fideleri titizlikle yetiştirmemize neden olur. Bamya tohumu bitkilerin uç kısımlarında yumurta benzeri küçücük bir yapıda çıkar, yassı ve parlak tohumlar büyük emeklerle bitkiden ayrıştırılmaktadır.

Sizler için en doğal ve tamamen organik şekilde üretilen tohum tanecikleri isteyenin direkt olarak tüketimi, isteyenin yağı çıkarabilmesi üzerine size özel aromasını koruyacak şekilde gönderilir.

Bamya Tohumu Faydaları Nelerdir?

Yalnızca temel besin ögelerini karşılamamıza yardımcı olmakla kalmayan bamya tohumu ne işe yarar diyorsanız, bilim dünyasına kulak vermekte fayda vardır. Öyle ki bu iyilik dolu tanecikler, Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre kanseri dahi önleyebilmektedir.

  • İçerisinde bolca bulunan lif ve omega-3 bileşenleri sayesinde kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcı olur.
  • Diyabet gibi ciddi etkileri olan kronik sorunlara karşı riskleri azaltmaya yardımcı olur.
  • Suda çözünmeyen tohumlar bağırsaktaki fazla suyu emerek hem bağırsak hareketliliğini düzenler hem sindirimi kolaylaştırır.
  • İçerisindeki doğal yağ sayesinde kilo vermeye çalışan ve doğal enerji kaynağı temin etmeye çalışanlar için önerilmektedir.
  • Düzenli tübamyalerin saç, tırnak ve cilt sağlığında ciddi iyileşmeler görülebilmektedir.

Bamya Tohumu Nasıl Tüketilir?

Pek çok kullanım şekli olsa da bamya tohumunun doğrudan ve çiğ olarak tüketilmesi en çok tavsiye edilen şeklidir. Bunun için kahvaltılık müsliler içerisine, yoğurda karıştırarak veya smoothie hazırlarken kullanabileceğiniz bamya tohumu salata üzerine serperek de severek tüketilir.

 

 

Her bir aşamasında doğallık kurallarına sadık kalarak sizlere tüm faydalarını verecek olan ürünümüzü isterseniz koşulsuz iade garantili olarak hemen alabilir, hayatınıza güvenle sağlık katabilirsiniz.