Kuru MeyveArapgir Salkım Kuru Üzüm Çekirdekli | Malatya Özel Yöresel Ürünü
Kuru MeyveArapgir Salkım Kuru Üzüm Çekirdekli | Malatya Özel Yöresel Ürünü
Kuru MeyveArapgir Salkım Kuru Üzüm Çekirdekli | Malatya Özel Yöresel Ürünü

Arapgir Salkım Kuru Üzüm Çekirdekli | Malatya Özel Yöresel Ürünü

4,50
Fiyat : ₺84,90(KDV Dahil)

Doğal ortamında yetiştirilip yine doğal tarım teknikleri ile kurutularak sofranıza gelen Türkiyede sadece Malatya / Arguvan / Arapgir yöresi ve civarında yetiştirilen Arapgir üzümünü en leziz ve taze şekilde sizlere ulaştırıyoruz. Ürünümüz Kuru Salkım şeklindedir. Yeni mahsül olup taze ve yumuşak bir üründür.

Malatya’nın tarım lideri beldelerinden olan Arguvan yöresine ait dünyada eşi benzeri olmayan bir diğer ürünümüzle daha karşınızdayız. Arapgir kuru üzüm sizlere hem kayısı cenneti Malatya’nın eşi olmayan doğal ürünler verme konusundaki çeşitliliğini ve bereketini hem de tecrübelerimizle birlikte sunulan temiz ve taze ürünlerimizin doyulmaz tadını gösteriyor.

Arapgir Kuru Üzüm Nasıl Üretilir?

Modern ve organik tarımı yöresel ve geleneksel yetiştirme yöntemleriyle bir araya getiriyor, sizin için en kaliteli kuru meyvelerden biri olan Arapgir üzümü üretiyoruz. El değmeden kurutulan üzümleri ayrıca toprak kullanmaksızın kurutuyor, tozsuz güneş ışıklı ortamda 3-4 gün boyunca suyunu vermesini bekleyerek sonrasında tek tek kontrol ederek hepsini tüketiciyle buluşturmak üzere bir araya getiriyoruz.

Ürün, içerisinde bulunan asit ve şeker oranıyla çok derece sağlıklı, tadıyla ve aromasıyla kaliteli, ülkemiz genelindeki üzümlere kıyasla rengiyle benzersizdir.

Kuru üzüm üretimi konusunda lider konumunda olan Arapgir’in topraklarından gelen ürünümüzü düzenli tüketmenin pek çok doğal faydası olacaktır.

Arapgir Kuru Üzüm Siparişi Nasıl Gelir?

Üzümler salkım halinde gönderilen ve çekirdekli üzüm türünden bir üründür, 1 kg. sipariş vermeniz halinde bu salkımlardan ortalama olarak 4-5 adet gelmektedir.

Ürünlerimiz kişiye özel şekilde paketlenir, tamamen steril koşullarda hazırlanır, kargoyla ilişkili bir hasar halinde hemen iade etme hakkınız bulunmaktadır.

Arapgir Kuru Üzüm Nasıl Saklanır & Tüketilir?

Elinize geçen ürünü kiler gibi bakliyat sakladığınız serin ve kuru bir yerde veya buzdolabında saklayabilirsiniz. Saklama esnasında nemden,  güneş ışığından ve hava sirkülasyonundan korumanız yeterli olup, eğer buzdolabında saklamayı tercih ediyorsanız tazeliğini korumak için kağıt havluya sarıp bir poşete yerleştirmeniz önerilmektedir. Belirtilen kurallara uyan tüketicilerimiz 8 ila 10 ay boyunca ürünü rahatça tüketebilirler.

 

 

Bizim Yöre ekibi tarafından kendimiz zevkle tüketmeyeceğimiz ve güvenle sevdiklerimize yedirmeyeceğimiz hiçbir ürünü sizlerle paylaşmıyor, tüm mahsullerimizi organik tarım kurallarına harfiyen uyarak en kaliteli yerli tohum  ve fidelerden elde ediyoruz. Arapgir üzümü siparişi ile yalnızca satışımızdan önce değil, sonrasında da sizi güvenilir hizmetlerimizle buluşturmuş oluyor, ürünümüzü iade etmek istediğiniz takdirde geri koşulsuz kabul ediyoruz.