Kayısı ÇekirdeğiAcı Kayısı Çekirdeği 1 Kg | Malatya'dan Doğal Şifa Kaynağı
Kayısı ÇekirdeğiAcı Kayısı Çekirdeği 1 Kg | Malatya'dan Doğal Şifa Kaynağı

Acı Kayısı Çekirdeği 1 Kg | Malatya'dan Doğal Şifa Kaynağı

5,00
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)

Sağlık ve şifa kaynağı Acı kayısı Çekirdeği Nerede Satılır ? Sorunun belkide en doğru cevabı Tabiki; Kayısı Diyarı Malatya'nın En ünlü markası Bizim Yöre'dir... Eski dönemlerden beri gizli bir güzellik ve sağlık sırrı olarak tanınan acı kayısı bademini En doğal ve kalitelisini sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Acı Kayısı Çekirdeği Nasıl Üretilir?

Bu çekirdekler elde edilmesi için aşısız ( ekşi tadı olan ) kayısı çekirdekleri kullanılmaktadır. Bizler en özel kayısılarımızı sizleri düşünerek tamamen organik şartlarda üretir ve vaktine kadar onlara sabırla bakarız. Sonrasında sizin için dalından seçip ellerimizle toplar ve organik kayısı lezzetinin bozulmadan ulaşmasını sağlarız.

Tam da bu kayısıların çekirdeklerinden elde ettiğimiz ürünümüz ise kayısının özüdür ve tüm besin değerini taşır. Olgun aşısız kayısıların çekirdeği tek tek büyük çabalarla çıkarılır ve temizlenerek kurutulur. Size de acı kayısı bademı faydaları ile şifa bulmak kalır. Özel kurutulma işlemleri sayesinde dört mevsim bulunabilen ve kullanılabilen çekirdeklerin şüphe götürmez bir doğallığı vardır.

Acı Kayısı Bademi Nasıl Tüketilir?

Kayısı çekirdeğinin bazı kişiler tarafından yağının çıkarıldığını duyabilirsiniz. Siz de bu özel formülü denemek isterseniz kendi eviniz ortamında fazla zorlanmadan ürünlerimizle acı kayısı çekirdeği yağı üretebilirsiniz.

Genelde kayısı çekirdeklerimiz direkt olarak ve yenerek tüketilmektedir, ancak öncesinde bünyenizin alerji gibi bir sorunu olmadığından emin olmanız önerilir. Dilerseniz tüketim esnasında başka çerezlerle karıştırabilirsiniz.

Acı Kayısı Çekirdeği Faydaları Nelerdir?

Tüketici geri dönüşleriyle de tasdiklediğimiz üzere acı kayısı bademi şeker hastalığı gibi pek çok hastalığa çare olabiliyor. ( Tedavi tavsiyesi değildir. Böyle bir rahatsızlığınız varsa lütfen doktora danışmadan alternatif tıp ürünleri kullanmayınız) Kısaca bu çekirdekten yiyenler nelere şifa buluyor, açıklayalım:

  • Kayısı çekirdekleri bol miktarda A, D, K ve E vitaminleri, özel bir vitamin olan B17 barındırıyor. Vücudun pek çok vitamin ihtiyacı tek bir ürünle karşılanabiliyor.
  • Kanserli hücrelerle savaş etme yeteneği olan bu ürünün var olan kanser hücrelerinin yayılmasının da önüne geçtiği biliniyor.
  • Barındırdığı zengin vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  • Kan basıncının dengelemesine yardımcı olduğundan özellikle yüksek tansiyon hastalarına öneriliyor.
  • Yağı çıkarılarak kullanılan kayısı çekirdeği a selülitli cilt görünümünü tedavi ediyor ve kırışıklıkların önüne geçiyor, sivilce oluşumunu engelliyor.
  • Düzenli tüketildiğinde ağrı şikayetlerinin azalmasını sağlıyor.

Bahsedilen tüm bu faydaları görmek için öncelikle doğal ve kaliteli ürünler tercih ettiğinizden emin olmanız gerekiyor. Ürünlerinin doğallığına ve tadına sonsuz güveni olan Bizim Yöre ekibi ise memnun kalmadığınız her ürünü koşulsuz geri alma garantisi veriyor.